• ŠPIRÁLNA ŠTABILIZÁCIA CHRBTICE

  SM-SYSTÉM: PODĽA MUDR. RICHARDA SMIŠKA
 • SM SYSTÉM

  Kondícia, zdravie a prirodzený pohyb v jednom.
 • JEDNODUCHÉ KONDIČNÉ I REHABILITAČNÉ CVIČENIE PRE KAŽDÉHO

  systematická starostlivosť o pohybový aparát človeka a o správnu funkciu jeho vnútorných orgánov
 • CVIČENIE PRE KAŽDÉHO, KTO CHCE BYŤ ZDRAVÝ A FIT

  Aktívny spôsob starostlivosti o svoje telo a zdravie.

SMSystém

je systematická starostlivosť o pohybový aparát a správnu funkciu vnútorných orgánov,
KONDIČNÉ A REHABILITAČNÉ CVIČENIE

Pozrite video

Pre koho je SM systém

Cvičenie pre každého, kto chce byť zdravý a fit. SM systém je určený pre každého, kto sa chce aktívnym spôsobom starať o svoje telo a zdravie.

Diagnózy

Hlavné indikácie metódy SM systém: chrbtica, pohybový aparát, činnosť vnútorných orgánov. Cvičenie SM systém vytvára normu, normálne fungujúceho človeka. Preto môze byt súčasťou väčšiny liečebných postupov. Hlavné indikácie sú: poruchy chrbtice, nosných kĺbov, ochorenia periférneho a centrálneho nervového systému, choroby kardiovaskulárne, pulmonálne, gastrointestinálne, urogenitálne, doliečenie po operáciách pohybového aparátu aj vnútorných orgánov. SM systém sa často využíva pri zmierňovaní, resp. odstaraňovaní problémov pri hernii disku a pri skolióze.

Výhody

Cvičenie SM systém používa iba tie pohyby, ktoré sú súčasťou stereotypu chôdze a prirodzenej pohybovej aktivity človeka. V praxi teda iba odstraňujeme rušivé vplyvy svalového napätia, skrátenie, oslabenie a poruchy koordinácie, ktoré vznikli dôsledkom sedavého spôsobu života alebo inou nevhodnou činnosťou. V oblasti riadenia pohybu sa len vraciame do prirodzených stereotypov a nevytvárame nové. Jednoducho iba opravujeme vzniknuté chyby. Cvičenie je tak ľahko zvládnuteľné pre každého vo veku od 5 do 100 rokov.

Prečo práve Sm Systém

Kondícia, zdravie a prirodzený pohyb v jednom. Odborným základom metódy je špirálovito stabilizovaný pohyb, ktorý je potrebné vykonávať pravidelne a integrovať ho do každodennej pohybovej praxe. Metóda je unikátna a prináša nové poznatky spojené s praktickým využitím v športe.

O SM systéme

Jednoduché kondičné i rehabilitačné cvičenie pre každého


Vďaka tejto metóde liečime bolesti chrbtice, skoliózu, a rôzne iné poruchy pohybového aparátu.
Základom metódy je Spirálna stabilizácia chrbtice, ktorá pohybom hornej končatiny aktivuje šikmé brušné svaly a naťahuje chrbticu smerom nahor. To umožňuje liečbu, prevenciu a regeneráciu chrbtice a veľkých kĺbov.
SM - Systém je cesta, ako aktívnym cvičením odstrániť bolesť chrbtice, deformity chrbtice a preťaženiu veľkých kĺbov. SM - Systém natiahnutím chrbtice smerom nahor uľavuje od bolesti, regeneruje platničky a kĺby.

Cvičenie metódou SM - systém je veľmi vhodné aj pre tehotné ženy a ženy po pôrode.